Air Umbrella – Revoluční „neviditelný“ deštník!

Deštivé dny obvykle znamenají, že s sebou musíte stále tahat jeden a ten samý promáčený deštník. Tomu ale může být již velmi brzo konec. Air Umbrella – tak se jmenuje deštník, který byl vyvinut společností v Číně. Tento unikátní deštník využívá silného proudu vzduchu, namísto obvyklé tkaniny. Tento silný proud vzduchu je tak rychlý a silný, že zabrání kapkám vody, aby dopadly na vaší hlavu – jednoduše je prostě „odfoukne“. Výhodou tohoto deštníku určitě je, že po příchodu do místnosti už nemusíte řešit, kam mokrý deštník dáte. Jednoduše Air Umbrella vezmete a můžete si ho dát kabelky.

Air Umbrella vypadá tak trochu jako velká baterka. Hlava celého deštníku obsahuje silný motor a ventilátor, který z jedné strany nasává a z druhé vyfukuje vzduch nahoru a ven a vytváří tak takovou síť před deštěm, která dokáže být velká až metr v průměru, takže dokáže ochránit i dvě osoby. Hlavní hřídel, nebo také tyč, kterou držíte, je dobíjecí lithium-iontová baterie. Na základně je jednoduché tlačítko, které slouží jako vypínač On/Off. Navíc zde také můžete regulovat rychlost vzduchu, takže při malém dešti nemusíte „jet“ na plný výkon a ušetříte tak baterii. Baterie je zdá se být asi největší problém tohoto deštníku. V nejsilnější verzi vydrží baterie pouhých 30 minut. Výrobce uvádí, že to je ale dostatečná doba, jelikož Air Umbrella není určen pro lidi, co se rádi prochází, ale pro lidi z měst, kteří využívají deštník hlavně na kratší vzdálenosti a při nástupech a výstupech z automobilu.

Deštník byl testován v náročných deštivých podmínkách a dle testerů a výrobce se zdá, že si vede velmi dobře. Výrobce uvádí, že zvuk deštníku je přehlušen zvukem deště, takže deštník není nijak hlučný. Dále také uvádějí, že deštník dokáže odhánět kapky vody až do 70 cm vzdálenosti od vás. Jediným problémem může být silný boční vítr, který by mohl účinek Air Umbrella vyrušit. Jak ale výrobce uvádí, tak takový problém nastává i s normálním deštníkem, který se vám může zlomit, ohnout, nebo uletět.

 

Air Umbrella

Air Umbrella, zdroj: Air Umbrella

 

Pokud chcete být mezi prvními, kdo tento revoluční deštník budou mít, tak jej můžete v současné době objednávat přes Kickstarterovou kampaňKampaň už nasbírala necelých 50 000$ a to původně byl zvolen cíl 10 000$. O Air Umbrella je viditelně zájem a proto tedy vývojáři dostali 5x více peněz, než původně zamýšleli.

Air Umbrella je momentálně ve třech verzích a to A, B, C, každý s různými funkcemi pro splnění různých potřeb. Model A je cca 30 cm dlouhý, váží 500 gramů a na baterii vydrží po dobu 15 minut na jedno nabití. Jak uvádí výrobce, model A je spíše určen pro ženy. Model B je dlouhý 50 cm a váží 800 gramů, tedy skoro 1 Kg. Na baterii vydrží běžet po dobu 30 minut. Model C na baterii vydrží také 30 minut, váží 850 gramů a jeho výhoda je v tom, že je teleskopický. Z 50 cm ho můžete vytáhnout až na 80 cm.

Firma přiznává, že životnost baterie je zatím poměrně krátká, ale doufají, že postupem času a za pomoci peněžních prostředků z Kickstarter kampaně dokáže tento menší problém vyřešit v průběhu dalších 10 měsíců vývoje. Kromě životnosti baterie budou řešit i design a praktičnost, takže výsledný produkt se může ještě trochu lišit. Oficiální výroba bude zahájena v září 2015 a první deštníky se ke svým novým majitelům dostanou ještě do konce roku, tedy do 31. prosince 2015.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply